Białystok: Ulica Jana Pawła (nieaktywna)

Ulica Jana Pawła (nieaktywna)

Obraz z kamery online ze skrzyżowania ulic Jana Pawła i Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku

Zobacz obrazy z 23 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera online na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła i Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku

Kamera, przekazująca powyższy obraz na żywo, zamontowana została na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ulicą Narodowych Sił Zbrojnych. Obiektyw kamery skierowany został w kierunku ulicy Narodowych Sił Zbrojnych, która w tym miejscu ma swój początek. Przy skrzyżowaniu, nad którym zamontowana została kamera, znajduje się Makro Cash and Carry Polska oraz popularna restauracja fastfood McDonald’s.

Aleja Jana Pawła II jest ulicą wylotową. Rozpoczyna się przy rondzie Ronalda Regana i biegnie na wschód, aż do granicy administracyjnej miasta. Tuż przy granicy miasta ulica Narodowych Sił Zbrojnych zbiega się z trasą drogi krajowej numer 8. DK 8 jest jedną z najdłuższych w Polsce. Rozpoczyna się przy granicy z Litwą w Budzisku i biegnie do granicy z Czechami w Kudowie-Zdroju, przecinając województwo podlaskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie oraz dolnośląskie. Długość DK 8 wynosi około 850 kilometrów i jest polskim odcinkiem międzynarodowej trasy E67.

Turystom odwiedzającym Białystok pragniemy polecić główny plac Białegostoku – Rynek Kościuszki, będący tętniącym sercem miasta. Do niedawna Rynek Kościuszki nie wyróżniał się niczym specjalnym. Od ponad 250 lat na środku placu znajduje się Ratusz z wieżą zegarową. Zaledwie około 10 lat temu Rynek Kościuszki zamienił się w deptak, co umożliwiło ustawienie ogródków restauracyjnych, a także organizację imprez miejskich np. sylwestra. Niestety władze miasta Białystok nie wpadły na pomysł zamontowania kamer, zaś istniejące (założone przez lokalny, internetowy portal informacyjny) są zaniedbane, udostępniają obraz słabej jakości i niestety często nie działają. Mimo to, możecie je zobaczyć w naszym serwisie.

Białostocki Ratusz wzniesiony został w 1761 roku. Początkowo był miejscem handlu, istniały tutaj kramy kupieckie należące głównie do ludności żydowskiej. Niestety Ratusz zburzony został w 1939 roku, a następnie odbudowany do pierwotnego stanu w latach 1954-1958. Ratusz nigdy nie był siedzibą władz miejskich, a obecnie mieści się tu siedziba Muzeum Podlaskiego oraz Restauracja.